رزرو و بوکینگ هتل های خارجی

با ایده یک فرد هلندی آغاز شد که از ابتدای امر متوجه نیاز شناخت booking.com سایت هتلداران و مسافران به یکدیگر بود. و با این هدف دفتری در آمستردام هلند و سایتی به نام را bookings.nl راه اندازی کرد و شروع به فعالیت در اروپا نمود که با پیشرفت چشم گیر خود به عنوان برترین سایت رزرو هتل در سال 2005 در اروپا شد واز سال 2006 فعالیت جهانی خود را آغاز نمود.


ثبت سفارش
رزرو و بوکینگ هتل های خارجی

مشخص کردن مقصد سفر

در ابتدا کافی است مقصدتان ( شهر، منطقه، آدرس، نام هتل مورد نظر) تاریخ ورود و خروج از هتل، تعداد اتاق و مسافران را مشخص کنید در صورتی که بخواهید می توانید موارد اختیاری را برای نمایش بهتر هتل ها انتخاب کنید این موارد شامل مشخص کردن نوع سفرتان هست (کاری یا تفریحی )، با مشخص کردن این مورد در صورتی که سفر شما کاری باشد در ابتدا هتل هایی که صبحانه، وای فای رایگان و دارای پارکینگ هستند را نمایش می دهد، مورد بعدی مشخص کردن وسیله نقلیه ای است که با آن به سفر می روید این اطلاعات نیز در نمایش اطلاعات تاثیر دارند.

رزرو و بوکینگ هتل های خارجی

مشاهده لیست هتل ها

پس از کلیک بر روی دکمه جستجو ، لیست هتل های موجود نمایش داده میشوند. لیست هتل ها شامل عکس، نام هتل، ستاره هتل، موقعیت و آدرس هتل، میانگین امتیاز های کاربران و... میباشد

رزرو و بوکینگ هتل های خارجی

مرتب سازی هتل ها

در قسمت بالای لیست هتل ها امکان مرتب سازی هتل ها بر اساس قیمت، امتیاز کاربران، ستاره هتل، فاصله از مرکز شهر و ... قرار دادند

فیلتر نتایج

در سمت چپ لیست هتل ها امکان فیلتر کردن لیست بر اساس هزینه هتل، امکانات، نوع تخت و ... فراهم شده است. برای رزرو هتل مورد نظرتان بر روی اسم هتل یا دکمه "اتاقتان را انتخاب کنید" کلیک نمایید.

مشاهده اطلاعات هتل

پس از انتخاب هتل، اطلاعات کامل به همراه عکس، موقعیت هتل در نقشه و ... نمایش داده می شوند. قبل از رزرو هتل می توانید نظرات سایر مسافران را با دقت مطالعه کنید این نظرها می توانند به شما در انتخاب هتل کمک کنند در صورتی که پس از مشاهده اطلاعات هتل، از رزرو هتل اطمینان یافتید، می توانید با مشخص کردن تعداد مسافران اتاق دلخواهتان را رزرو کنید.

رزرو و بوکینگ هتل های خارجی

پرداخت و رزرو هتل

در این مرحله می بایستی اطلاعات مسافران و خریدار را وارد کنید و برای پرداخت لازم است که کارت اعتباری ارزی داشته باشید. از این بابت نگران داشتن کارت اعتباری نباشید، میتوانید یکی از انواع کارت های ارزی ارائه شده توسط گروه تجارت الکترونیک کیاسان را خریداری نمایید تا با اطمینان خاطر نسبت به رزرو خود بپردازید.

نحوه ی پرداخت هم طبق سیاست های هتل ها متفاوت است به عنوان مثال بعضی از هتل ها را می توانید بدون داشتن کارت اعتباری هم رزرو کنید. البته تعداد این هتل ها بسیار کم است، به این دلیل که برخی از آنها امکان پرداخت نقدی را فراهم می آورند.

رزرو و بوکینگ هتل های خارجی

ویژگی های این سایت

یکی از ویژگی های بارز و پر اهمیت این سایت نظرات و پیشنهادات کاربران درباره ی مکان های اقامتی و فرصت های گردشگری در سراسر جهان است، این نظرات می توانند قبل از رزرو هتل به شما اطلاعات خوبی بدهد و چنان تاثیر گذار هستند که می توانند شما را از رزرو هتلی که قبلا انتخاب کرده بودید بازدارند و شما هتل دیگری را انتخاب کنید.

با عضویت در این سایت می توانید نظرات خود را با کاربران به اشتراک بگذارید و از امتیاز کاربران به نظرتان مطلع شوید.

برای عضویت و تشکیل پروفایل می توانید به طور مستقیم از طریق اکانت گوگل یا فیس بوک ثبت نام کنید، در صورتی که اکانت های مذکور را ندارید کافی است یک ایمیل معتبر وارد کنید و پس از تایید ایمیل خود به عضویت بوکینگ دات کام در بیایید.