اخذ ویزای نیوزیلند

راه های اصلی مهاجرت به نیوزلند در دسته بندی های معمول زیر برای اقامت دائم عبارتند از:

مهاجرت سرمایه گذاری
مهاجرت به نیوزلند از طریق کار
مهاجرت نیروی کار ماهر یا تخصص
مهاجرت از طریق الحاق یا پیوستن همسر / خانواده


ثبت سفارش
اخذ ویزای نیوزیلند

شرایط مورد نیاز

مدارک تحصیلی و سوابق کاری شما باید ترجمه رسمی شده و توسط وزارت علوم خارجه ایران و وزارت دادگستری تایید و ممهور شوند.مدرک زبان و یا سایر مدارک موردنیاز نیز می توانند توسط خود شخص متقاضی ارسال شوند.

بعلاوه شما باید مراحل چک آپ یا معاینات پزشکی و دریافت نامه عدم سوءپیشینه از کشور یا کشورهای محل زندگی خود در حال و گذشته را ضمیمه مدارک موردنیاز کنید.برای انجام مراحل پزشکی،باید تنها از سوی پزشکانی که اداره مهاجرت نیوزیلند آنها را به رسمیت می شناسد مراحل را طی کنید و تایید شوید.برای پیدا کردن مرکز پزشکی مربوط به خودتان،می توانید به اینجا بروید.

شما باید در سلامت کامل باشید
شما باید دارای شخصیت مناسب باشید
شما باید تحت محدودیت سنی ٥٦ سال باشد
شما باید حداقل نمره امتیاز از ١٠٠ امتیاز برسد
شما باید قابلیت صحبت به زبان انگلیسی را داشته باشید

روش امتیاز بندی

سن :

از ٢٠ تا ٢٩ سال: ٣٠ امتیاز
از ٣٠ تا ٣٩ سال: ٢٥ امتیاز
از ٤٠ تا ٤٤ سال: ٢٠ امتیاز
از ٤٥ تا ٤٩ سال: ١٠ امتیاز
از ٥٠ تا ٥٥ سال: ٥ امتیاز

مدرک تحصیلی و ریزنمرات ترجمه و تائید شده:

کاردانی(دیپلم و فوق دیپلم): ٤٠ امتیاز
کارشناسی(لیسانس): ٥٠ امتیاز
کارشناسی ارشد(فوق لیسانس): ٥٥ امتیاز

نکته مهم در مورد تحصیلات دانشگاهی:

برای دریافت امتیاز مدرک تحصیلی،دانشگاه محل تحصیل شما و مدرک و تحصیلات دانشگاهی شما بایستی در فهرست موردتایید اداره مهاجرت نیوزیلند قرار داشته باشد.بیشتر دانشگاههای سراسری ایران در این فهرست هستند. در صورتی که دانشگاه محل تحصیل شما در فهرست بالا نباشد،شما می توانید با پرداخت هزینه ای برای ارزیابی مدرک تحصیلی تان اقدام کنید.

سابقه کار:

٢سال: ١٠ امتیاز
٤سال: ١٥ امتیاز
٦سال: ٢٠ امتیاز
٨سال: ٢٥ امتیاز
١٠ سال یا بیشتر: ٣٠ امتیاز


نکات مهم در مورد سابقه کار:

سابقه کار تمام وقت باشد.
خویشاوند نزدیک در نیوزلند: ١٠ امتیاز
قابل ترجمه و تایید رسمی باشد (سوابق بیمه ای داشته باشد).
در زمینه ای مرتبط و متناسب با رشته تحصیلی فرد متقاضی باشد
برخی رشته ها،مشاغل و سوابق کاری مشمول بررسی و مشروط به تایید سازمان ارزیابی مدارک نیوزیلند هستند.فهرست این مشاغل در اینجا آمده است.
در صورتی که فرد متقاضی پیشنهاد رسمی کار از نیوزیلند داشته باشد،زمینه تحصیلی وی با زمینه کار پیشنهادی همخوانی داشته باشد.پس در صورتی که تنها زمینه تحصیلی فرد در فهرست مشاغل مورد نیاز بلند مدت نیوزیلند باشد ولی سابقه کاری مرتبط با آن وجود نداشته باشد، هیچ امتیازی از سابقه کار به فرد تعلق نمی گیرد.

اخذ ویزای نیوزیلند

امتیازات اضافی به افرادی تعلق می گیرد که:

در یکی از زمینه های شغلی شدیدا موردنیاز کشور نیوزیلند که تحت عنوان نواحی که با کمبود مهارت و نیروی انسانی ماهر مواجه هستند یا area of absolute skills shortage از آنها یاد می شود،سابقه کاری مربوط داشته باشند.این مشاغل در فهرست کاملی که به آن فهرست مهارتهای موردنیاز بلندمدت یا Long Term Skill Shortage List گفته می شود در اینجا قابل مشاهده است.در صورتی که در یکی از این مشاغل دارای سابقه کاری مرتبط دو تا پنج سال باشید، 10 امتیاز اضافی و در صورت داشتن سوابق کاری شش سال و بیشتر 15 امتیاز اضافی به شما تعلق می گیرد.

دارای سابقه کاری مرتبط در یکی از زمینه های قابل رشد در آینده یا identified future growth area باشند.در حال حاضر،این زمینه ها شامل رشته های بیوتکنولوژی، فناوری اطلاعات یا IT و برخی رشته های خاص از جمله هنر،موسیقی،چاپ و تبلیغات،معماری،طراحی،طراحی مد،فیلم و ویدئو،هنرهای تجسمی و غیره هستند.در صورتی که در یکی از این شاخه ها دارای سابقه کاری مرتبط دو تا پنج سال باشید، 10 امتیاز اضافی و در صورت داشتن سوابق کاری شش سال و بیشتر 15 امتیاز اضافی به شما تعلق می گیرد.اطلاعات بیشتر در این رابطه را در اینجا بیابید.

در صورتی که شخص همراه شما (همسر یا پارتنر) دارای پیشنهاد رسمی کار از نیوزیلند باشد و یا در نیوزیلند مشغول بکار باشد، 20 امتیاز اضافی به شما تعلق می گیرد.

در صورتی که از کارفرمایی در منطقه ای خارج از اوکلند پیشنهاد کاری داشته باشید، 10 امتیاز اضافی به شما تعلق می گیرد.

در صورتی که یکسال در نیوزیلند بصورت تمام وقت در مقطع کارشناسی تحصیل کرده باشید، 10 امتیاز اضافی و در صورتی که یکسال در مقاطع بالاتر در نیوزیلند تحصیل کرده باشید 10 امتیاز اضافی و در صورتی که دو سال در مقاطع بالاتر در نیوزیلند تحصیل کرده باشید 15 امتیاز اضافی به شما تعلق میگیرد.

امتیاز ویژه برای افرادی که دارای پیشنهاد رسمی کار از نیوزیلند هستند

اگر در حال حاضر در نیوزیلند به مدت 12 ماه یا بیشتر مشغول بکار بوده باشید، 60 امتیاز خواهید داشت و اگر کمتر از این مدت در نیوزیلند کار کرده باشید و یا دارای پیشنهاد کاری از نیوزیلند باشید، 50 امتیاز به شما تعلق می گیرد.در صورتی که یکی از شرایط ذکر شده را داشته باشید،به احتمال بسیار زیاد ویزایی که دریافت می کنید ویزای اقامت دائمی خواهد بود.

حسابگر خودکار امتیازات شما

در صورتی که مطمئن نیستید که چند امتیاز می توانید کسب کنید،می توانید از حسابگر خودکار سایت اداره مهاجرت نیوزیلند در اینجا استفاده کنید تا مطمئن شوید که آیا شایستگی لازم برای اقدام کردن را دارید یا خیر.توجه کنید که کسب حداقل 100 امتیاز برای اقدام اولیه الزامیست.

روش اقدام بصورت گام به گام برای مهاجرت به نیوزیلند

در صورتی که مطمئن هستید از 100 امتیاز حد نصاب لازم برای اقدام کردن برخوردار هستید،نوبت به اقدام کردن و ارسال فرم اولیه ارزیابی یا همان EOI یا Expression Of Interest تقاضایتان می رسد.

برای این کار ابتدا باید فرم ارزیابی را تکمیل کنید.دو راه برای این کار وجود دارد.شما می توانید بصورت آنلاین فرم را تکمیل کنید یعنی ابتدا در اینجا ثبت نام می کنید و سپس با ایجاد حساب کاربری فرم را تکمیل می کنید و یا اینکه اگر دسترسی به اینترنت ندارید و یا برایتان سخت است.

پس از آنکه فرم ارزیابی اولیه را تکمیل نمودید،نوبت به ارسال آن می رسد.اگر بصورت آنلاین فرم را تکمیل کرده باشید،هزینه ارسال تقاضا برای ارزیابی اولیه بصورت آنلاین 440 دلار نیوزیلندی است که معادل 340 دلار آمریکا می شود اما اگر بصورت کاغذی فرم را تکمیل کرده باشید،باید هزینه بیشتری بپردازید یعنی 560 دلار نیوزیلندی که معادل حدودا 433 دلار آمریکا می شود.مبالغ موردنظر را می توانید از طریق کارتهای اعتباری و یا حواله بانکی بپردازید.

در صورتی که به مرحله ارزیابی کامل یا Full Assessment راه پیدا کنید،همراه با تمامی مدارک بایستی هزینه ای را هم بپردازید.اگر در ایران هستید و برای ویزای مهارت SCM می خواهید اقدام کنید،بایستی از طریق دفتر اداره مهاجرت نیوزیلند در انگلستان(دفتر لندن) اقدام کنید.